Kosmetika po ošetření permanentního make-upu 

Krémy, které nejsou speciálně určené pro péči o pokožku s aplikovaným pigmentem, zabraňují odvádění tekutiny, která přirozeně vzniká v období hojení, kdy pokožka reaguje na „poranění tetováním“ a tím prodlužují dobu hojení. Takto uzavřená tekutina způsobuje stroupky, které zvyšují možnost infekce a také ztráty implantovaného pigmentu. Tato čirá tekutina produkovaná mimo jiné potními žlázami má vysoký obsah soli, která jestliže je uzavřena nevhodným krémem, způsobí prodloužení doby hojení, částečně nerovnoměrné odplavení pigmentu, které vede k nestejnoměrnému vzhledu a nutnosti provést opravná tetování.

Proto pro ošetření PMU doporučujeme výrobky společnosti PROTAT, která se výhradně specializuje na vývoj produktů určených pro péči o tetování, piercing a permanentní make-up.

Po nanesení krému cca za 10 minut dojde k vytvoření ochranného filmu, který zabraňuje přilnutí oděvů a není nutná klasická bandáž, pouze jednoduché překrytí “poraněné” pokožky lehkou gázou proti mechanickému poškození. Zklidňuje, hydratuje, pečuje a hygienicky chrání čerstvě tetovanou pokožku během období hojení. Rovnoměrně a šetrně se aplikujte na čerstvě tetovanou kůži množství, které je kůže schopna absorbovat. Krém je určen pro všechny typy pokožky včetně citlivé pokožky obličeje a těla, kde je provedeno tetování.

PROTAT PREMIUM AFTERCARE CREAM

Krém podporuje pružnost, zvyšuje jas, zřetelnost pigmentované oblasti a urychluje kvalitní usazení aplikovaných mikropigmentů ve zdravé pokožce.

Zklidňující ošetřující krém na čerstvý permanentní make-up obsahuje výtažky z Aloe Vera, Citrusu Paradisi a Centipedy Cunninghamii, které snižují výskyt infekcí a předcházejí dehydrataci, která vede ke vzniku stroupků, resp. zvyšuje možnost následného vypadnutí pigmentu.

Jde o první krém, který je speciálně vyvinut pro péči o čerstvě tetovanou normální pokožku.

Proč používat PROTAT PREMIUM AFTERCARE CREAM?

Během hojení dochází k vylučování čiré tekutiny z narušené pokožky. V tomto období hojení tkáně je nutné napomoci správnému odvádění této tekutiny a umožnit tak pigmentu lokální i barevnou stabilizaci. Nejedná se tedy o jednorázovou aplikaci, ale o systematickou péči, která zaručí vynikající výsledek.

Krémy, které nejsou speciálně určené pro péči o pokožku s aplikovaným pigmentem, zabraňují odvádění tekutiny a tím prodlužují dobu hojení. Takto uzavřená tekutina způsobuje vznik stroupků, které zvyšují možnost infekce a také ztráty pigmentu.

PROTAT AFTER CARE SUN SCREEN SPF 30+

(ochranný krém proti slunečnímu záření)

Je dokonalou ochranou proti nepříznivému působení ultrafialového záření jak na pokožku, tak na aplikovaný pigment. Svými ochrannými vlastnostmi podporuje barevnou stabilitu pigmentu a zároveň blokuje vzniku volných radikálů a posiluje přirozené ochranné vlastnosti kůže.

Proč používat PROTAT AFTER CARE SUN SCREEN SPF 30+?

Má 4hodinovou odolnost působení proti vodě a 30 ochranný faktor, který zajišťuje výbornou ochranu pokožky při pobytu na pláži a při vodních sportech (surfování), ale zároveň i při pobytu na horách. Produkt obsahuje široké spektrum ochrany nejen proti UVB paprskům, ale také UVA paprskům a zároveň je vhodný i pro ochranu pigmentu v pokožce při každém pobytu na slunci. Přípravek se vtírá přímo do kůže, kde nezanechává žádný bílý nebo lepkavý povrch, pouze dokonale chrání tetování na pokožce. Jeho transparentní vrstva dodává pokožce hebkost, pružnost a zvýrazňuje aplikovaný pigment.

Pravidelné používání slouží jako prevence proti předčasnému stárnutí kůže, ztrátě barevnosti pigmentu a rakovině kůže.

Aplikace krému

Na pokožku s tetováním se krém aplikuje v přiměřeném množství 20 minut před pobytem na slunci.

TATTOO CLEANSING FOAM - ČISTÍCÍ PĚNA

Čistící pěna je vyrobena tak, aby efektivně čistila tetovanou oblast bez podráždění a nepříjemných pocitů.

Proč používat CLEANSING FOAM?

Čistící pěna je extrémně účinná a jemná, založená na přírodní bázi, bez mýdlových tenzidů (čistících složek), takže nestahuje ani nevysušuje pokožku. Zároveň obsahuje rostlinný glycerin jako stabilizátor vlhkosti, který poskytuje extra zvlhčení a hydrataci.

Čistící pěna je úmyslně NE antibakteriální. Tetování je aplikováno sterilní metodou, která představuje ochranu před „špinavými“ bakteriemi.

Pokožka má přirozenou a přátelskou populaci bakterií, které napomáhají její ochraně při jejím poškození. Používané antibakteriální produkty by „zabily„ přítomné špatné bakterie, ale také by velmi redukovaly množství přirozených bakterií potřebných pro primární ochranu poškozené pokožky - tetování. Ideální ochranu tetované pokožky vytváří krém Protat.

Aloe Vera a přírodní vitamin E poskytují vynikající péči. Přípravek neobsahuje parfémové přísady a je tak snížena možnost vzniku alergické reakce a podráždění.

Aplikace krému

Poté, co bude daná oblast jemně očištěna čistící pěnou (Cleansing foam) a osušena, aplikujte tenkou vrstvu Protat Creamu pro vytvoření ochranné vrstvy.

Pro docílení ideálního výsledku, čistěte tetovanou oblast dvakrát denně.