Rozdíl mezi permanentním make-upem a mikropigmentací 

Výraz mikropigmentace nahradil název permanentní make-up před několika lety po soudním sporu v Anglii, kdy klientka zažalovala salón proto, že výraz „permanentní“ znamená trvalý make-up, ale permanentní líčení jí začalo po několika letech blednout. Aby se zabránilo tomuto problému, začalo se používat pro permanentní make-up slovo mikropigmentace.

Přesto u nás některé firmy stále tvrdí, že neprovádí permanentní make-up, ale mikropigmentaci. Zdůvodňují to tím, že mikropigmentace zasahuje pouze do horní vrstvy pokožky a tím je šetrnější. V tomto případě by ale trvanlivost mikropigmentace byla jen 28 dní. To je doba, kdy se u každého člověka vymění horní vrstva pokožky a tudíž by mikropigmentace zanikla.

Pokud se tedy budete rozhodovat mezi mikropigmentací a permanentním make-upem, není se mezi čím rozhodovat! Rozdíly jsou ve skutečnosti mezi dočasnou pigmentací pokožky a tetováním a dále v kvalitě provedené práce jednotlivými salóny, kde se PMU provádí buď na vysoké úrovni, nebo kde výsledky nejsou příliš estetické. Vaším ukazatelem by měla být především profesionalita a vybavení studia.